LIETUVIŲ PILIGRIMYSTĖ FATIMOJE 2017 m. spalio 19-22 dienomis
2017.03.10

Fatima (Portugalijoje) - viena reikšmingiausių Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietų pasaulyje. 2017 metais čia švenčiamas Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo Fatimoje 100 metų jubiliejus.

Lietuvos Vyskupai kviečia visus tikinčiuosius jungtis į Lietuvių piligrimystę vykstant į šią visame pasaulyje garsią šventovę.

PILIGRIMYSTĖS PROGRAMA:

Spalio 19 d. (ketvirtadienis) - Atvykimo diena // Skrydis Vilnius – Lisabona. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį Fatimoje. Vakaro malda. Pažintis su Šventove.

Spalio 20 d. (penktadienis) - Malda apsireiškimo vietoje, Kryžiaus kelias Fatimos apylinkėse, asmeninė piligrimystė į Piemenėlių gimtąjį kaimą Ajustrel.

Spalio 21 d. (šeštadienis) - Vakare - jaudinanti ir nepamirštama Rožinio procesija su žvakėmis Fatimos šventovės centrinėje aikštėje. Dieną rekomenduojame aplankyti Fatimos ir aplinkinius UNESCO objektus gretimuose miesteliuose (Batalha, Tomar, Alcobaca).

Spalio 22 d. (sekmadienis) - 10:00 Lietuvių Šventosios Mišios, kurias aukos Lietuvos vyskupai ir kunigai didžiojoje Fatimos bazilikoje. Grįžimas į Lietuvą // Skrydis Lisabona – Vilnius

Norintieji gali spalio 19 d. vykti užsakomaisiais tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus į Lisaboną, iš kur piligrimai užsakytais autobusais bus pervežami Fatimą. Spalio 22 d. tokiu pačiu būdu bus grįžtama atgal iš Fatimos į Vilnių. Piligrimai bus apgyvendinti Fatimoje ar jos apylinkėse esančiuose piligrimų namuose ar viešbučiuose.

Kadangi iš anksto užsakomi lėktuvų reisai bei viešbučiai, iki kovo 25 d. reikia pateikti šiuos duomenis: Vardas, pavardė, tel. nr., el. pašto adresas, gimimo data, paso (arba tapatybės kortelės) numeris, išdavimo data ir iki kada galioja. Privalomas pradinis įnašas 100 €.

Į piligrimų sąrašus žmonės įrašomi gavus visus išvardintus duomenis ir 100 € įnašą.

Registruotis ir pinigus prašome perduoti į Panevėžio vyskupijos kuriją. Tą galite padaryti asmeniškai ar per savo parapijų klebonus.

Orientacinė kelionės kaina vienam žmogui (įskaitant bagažą iki 20 kg.) - 550 €

Į šį pasiūlymą įeina:

užsakomasis skrydis Vilnius-Lisabona-Vilnius – 375 €;
autobusas Lisabona-Fatima-Lisabona 25 €;
apgyvendinimas 3 naktims su pusryčiais - 150 €.

Kontaktai pasiteiravimui Panevėžio vyskupijos kurijoje: tel. 8 (45) 43 51 56 (darbo dienomis nuo 9.00 iki 13.00) arba el. paštu: kurija@paneveziovyskupija.lt

Kviečiame parapijas ir bendruomenes organizuotis ir registruotis piligrimystei savo vyskupijos kurijoje.

Į šią piligrimystę galima jungtis ir savarankiškai vykstant pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, autobusais ar kitomis priemonėmis.

Nuoširdžiai kviečiame visus gausiai jungtis prie piligrimystės.